Jaki komin wybrać – kilka słów o kominach systemowych

WhatsApp Image 2024-07-24 at 13.54.32 (1)

Komin od wieków stanowi integralną część domu, zajmując w nim centralne miejsce. Paleniska, a później kominy, na przestrzeni lat zmieniały swoja formę i sposób wykonania, zapewniając domownikom coraz większy komfort. W ostatnich latach pojawiły się na rynku produkty, które czynią każdy dom jeszcze bardziej bezpiecznym, ekonomicznym oraz funkcjonalnym – kominy systemowe.

Kominy systemowe opinie

Każdy inwestor budujący dom staje przed dylematem: Jakie rozwiązanie wybrać – tradycyjny komin murowany czy komin systemowy? Z powyższego rodzą się kolejne pytania: Jaką przewagę mają kominy systemowe nad kominami murowanymi? Na co zwracać uwagę wybierając producenta kominów systemowych? Oraz w końcu o ceny kominów systemowych? Odpowiedzi na te pytania ułatwi przedstawienie kilku cech kominów systemowych, które czynią z nich rozwiązanie niezwykle konkurencyjne.

A. Adekwatność do potrzeb

Komin systemowy daje nam dużo większe możliwości dopasowania do naszych potrzeb. Rodzaj komina dobieramy na podstawie składu i temperatury spalin, w zależności czy podłączymy go na przykład do kominka opalanego drewnem czy kondensacyjnego pieca gazowego. Wybieramy również jego przekrój, wysokość oraz punkt podłączenia paleniska. Decydując się na komin systemowy otrzymujemy dobrze przemyślane rozwiązanie, wykonane w reżimie norm budowlanych oraz jakość potwierdzoną certyfikatem, który zapewni nam gwarancję jego niezawodności.

B. Bezpieczeństwo

„Bezpiecznie jak w domu”, tak mówi przysłowie. Abyśmy mogli się tak poczuć wybierajmy jedynie sprawdzone rozwiązania w zakresie techniki kominowej. Kominy systemowe muszą być odporne na pożar sadzy oraz kwasy występujące w spalinach. Bezpieczeństwo użytkowania oraz wysoką jakość komponentów potwierdzą atesty oraz przeprowadzone badania. Kominy systemowe, które posiadają europejski znak CE gwarantują spełnianie wszystkich wymaganych norm.

C. Cena kominów systemowych

Ceramiczne systemy kominowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych murowanych kominów z cegły. To rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej zaawansowane technologicznie. Systemy kominowe buduje się z częściowo prefabrykowanych elementów. Dzięki temu ich montaż jest szybki i ekonomiczny.

D. Design

Dla osób, które lubią się wyróżnić lub mają konkretne wymagania co do projektu czy kolorystyki mamy świetną wiadomość. Systemy kominowe dają dużą dowolność w zakresie wyboru sposobu ich wykończenia. Kominy systemowe cechują sięwygodą w budowie oraz użytkowaniu. Montaż zestawów kominowych to stosunkowo prosty proces, dlatego prawdopodobieństwo popełnienia błędu jest niewielkie. Wszystko to sprawia, że każdy inwestor może dobrać komin systemowy idealny do swoich potrzeb.

E. Ekologia

Systemy kominowe konstruowane są głównie z materiałów naturalnych takich jak glina, kruszywa oraz kamienna wełna mineralna. Sprawia to, że są produktami ekologicznymi, a przy tym trwałymi. Proces produkcji systemów kominowych jest przyjazny dla środowiska, a ich użytkowanie w połączeniu z nowoczesnymi kotłami oraz kominkami zmniejsza zużycie paliw.

F. Funkcjonalność

Ceramiczne systemy kominowe dzielą się na kilka typów i przeznaczone są do odprowadzania wszystkich rodzajów spalin. Fakt, że są kompatybilne z różnymi typami urządzeń, bez względu na dostawcę czy źródło ciepła czyni je w pełni niezależnym rozwiązaniem.

G. Gwarancja

Gwarancja udzielana przez producenta to bardzo istotny parametr przy wyborze systemu kominowego. Prawidłowo zainstalowany i użytkowany system kominowy powinien podlegać nawet XX letniej gwarancji.

Cookie

Nasza strona internetowa korzysta z plików cookie, w celu zapewnienia lepszej obsługi użytkowników. Więcej informacji...