HOCH Bania

Opis techniczny

Bania lub bajnia to odmiana sauny z której rytuał korzystania przywędrował do nas ze wschodu oraz krajów nadbałtyckich. Najczęściej mieści się w wolnostojącym drewnianym domku, gdzie znajduje się piec opalany drewnem, który nagrzewa kamienie. Temperatura w bani dochodzi nawet do 120°C.

Piec w bani jest opalany suchym drewnem i charakteryzuje się tym, że spaliny mogą przekraczać temperaturę 600 st, co wyklucza używania w kominie standardowych rur z certyfikatem do 600 st.

Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu rynku, firma Hart Keramik, opracowała jako jedyna w europie, ceramikę o nazwie AT, która wytrzymuje temperaturę do 1000 st Celsjusza, co potwierdzają badania.

HOCH Bania nowoczesny komin przystosowany do odprowadzania spalin, z urządzeń opalanych drewnem,  ogrzewających banie oraz sauny.

Jego niespotykana jakość bierze się z innowacyjnej metody wykonania elementów ceramicznych. Materiał źródłowy do produkcji rur pochodzi ze specjalnie wyselekcjonowanych ogniochronnych glin. Elementy ceramiczne są formowane z surowca o wilgotności 4%, co eliminuje skurcze podczas suszenia i wypału. Dzięki temu tolerancja rozmiaru wynosi jedynie +/- 1%.

Ceramika AT spełnia wysokie wymagania laboratoryjnego badania na szok termiczny. Polega ono na 25 krotnym podgrzaniu rur do 950st Celsjusza i natychmiastowemu ich schłodzeniu.

Niemiecki produkt testowany w tak ekstremalnych warunkach, zapewnia bezpieczeństwo, trwałość i niezawodność funkcjonowania przez wiele lat.

Rodzaj komina
Wymiar
Zdjęcie
Dymowy
36x36x33 cm

Dostępne średnice

Elementy zestawu podstawowego

Dla systemu kominowego HOCH Bania w skład zestawu podstawowego wchodzą:
pustaki, rury ceramiczne, trójnik wyczystkowy, trójnik spalinowy 45°, obejmy rur, kit, kratka wentylacyjna, drzwiczki kominowe, płyta czołowa, kołnierz uszczelniający ze stożkiem, szablon do otworów, instrukcja montażu.

Kratka wentylacyjna

Trójnik spalinowy 45°

Pustaki

Kołnierz uszczelniający ze stożkiem

Płyta czołowa

Drzwiczki kominowe

Kit

Obejmy

Trójnik wyczystkowy

Rury ceramiczne

Elementy dodatkowe

Płyta przykrywająca z betonu lekkiego, płyta przykrywająca betonowa.

Płyta przykrywająca betonowa

Płyta przykrywająca lekka

Cookie

Nasza strona internetowa korzysta z plików cookie, w celu zapewnienia lepszej obsługi użytkowników. Więcej informacji...